WOAK po raz 26. roztańczy Białystok!


Fotoreportaż z konferencji prasowej

Setki uczestników występujących w pięciu kategoriach tanecznych, wyszukane choreografie, zróżnicowana muzyka, barwne stroje, a przede wszystkim ogromna radość, świetna zabawa i entuzjazm tancerzy. Jednym słowem: jeżeli karnawał, to tylko z WOAK-iem! Już po raz 26. w Białymstoku, w dniach 9-11 lutego 2018, wystartuje Karnawał Dance Fest – jeden z największych projektów tanecznych województwa podlaskiego!

KDF to wydarzenie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród tancerzy, jak i widzów. Imprezę tradycyjnie poprzedzą warsztaty, podczas których miłośnicy tańca będą się szkolić pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. W sobotę 10 lutego, w trakcie rund eliminacyjnych w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku, widzowie zobaczą prezentacje zgłoszonych zespołów. A będzie w czym wybierać: street dance, taniec sceniczny, formacje debiutujące, kategorie 30+ i inne formy tańca.
Karnawał Dance Fest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez tanecznych w kraju. Jej niekwestionowanym atutem jest wychodzenie naprzeciw nowym trendom nieustannie pojawiającym się w świecie tańca. Ma to potwierdzenie we frekwencji – na lutowe wydarzenie od lat do stolicy województwa podlaskiego przyjeżdżają setki tancerzy z całej Polski – zarówno dzieci, jak i dorośli, początkujący, jak i doświadczenia artyści, prezentując swoje najlepsze i najbardziej wyszukane układy choreograficzne w różnych kategoriach.

Przewidujemy, że przyjedzie do nas blisko 50 zespołów, a to oznacza że będziemy gościć około 700 tancerzy. Cieszy nas bardzo duży zasięg imprezy. – mówi Cezary Jan Mielko, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Karnawał Dance Fest to olbrzymie widowisko artystyczne. Wezmą w nim udział formacje nie tylko z Białegostoku i województwa podlaskiego, ale również z  Ełku, Ostrowi Mazowieckiej, Legionowa, czy Warszawy. Zobaczymy dziesiątki prezentacji w różnych stylach tanecznych – dodaje.

Organizację przedsięwzięcia chwalą sobie choreografowie z białostockich szkół tańca. Festiwal jest bardzo ważnym wydarzeniem dla tej części Polski. Każdy z tancerz rozpoczynając sezon wie, że na przełomie stycznia i lutego jest właśnie KDF. W związku z tym zespoły już od września intensywnie pracują nad swoimi choreografiami. – mówi Ziemowit Bogusławski, były sędzia KDF, tancerz i choreograf. Ten festiwal mobilizuje zarówno tancerzy, jak i choreografów do wspólnego działania w zespołach, a to mocno wpływa na ich edukację i rozwój. I z pewnością sprawia, że nie bez powodu Białystok nazywany jest stolicą tańca. – podkreśla.

Finał tanecznej rywalizacji odbędzie się 11 lutego w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Dla wielu miłośników tańca to nie lada wydarzenie dające możliwość pokazania swoich umiejętności na prawdziwej scenie przed szeroką publicznością. Najlepszych z najlepszych, jak co roku, wybierze profesjonalne, znane i lubiane jury. Podczas nadchodzącej edycji taneczne zmagania oceniać będą: Katarzyna Kubalska – zdobywczyni II miejsca w 2. edycji „You Can Dance”, wielokrotnie nagradzana tancerka i choreograf,  Krzysztof Chamera – tancerz i choreograf i instruktor, na swoim koncie ma wiele sukcesów artystycznych oraz udział w licznych projektach telewizyjnych oraz Marcin Rębilas, który pracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, zarówno jako tancerz, jak i choreograf.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Poland